Jdi na obsah Jdi na menu
 

Nebojte se ujmout se staršího pejska z útulku, i on Vám ještě může udělat mnoho radosti. Lidé se bojí osvojení staršího pejska proto, že jim brzy umře a oni budou nešťastní, ale je třeba myslet na to jaký dar tímto stařečkovi dáte. Sice Vás nebude provázet dlouhé roky, ale díky Vám nebude muset zemřít v útulku, ale umře ve svém pelíšku a milován. To je to nejkrásnější co pro něho můžete udělat.

 

První dojmy v novém domově...

1. den doma

Takže za 1. jsem Bročka přejmenovala na Čada. On je stejně hluchý a Broček byl rezavá pacička z Krupky ,prostě nemůžu mít dalšího psa stejného jména. Broček byl jen jeden. Za 2. se vrhnul na granulky s vývarem a se srdcem a vepřovým jazykem (Brok ani Brita granule nechtěli, tak jsem příjemně překvapená) a za 3. je to chytrý pes, zatímco jsem byla s holkama v lese, tak si zalezl do své boudičky a vypadal spokojeně. Myslela jsem, že tam ani nebude chtí t a že ho budu muset u ní dočasně uvazovat aspoň na noc, aby nespal na mokré trávě a tak je to v pohodě. Zuby nemá skoro žádné, oči má bez zákalu,ale řekla bych, že je skoro hluchý. Hlavičku má potaženou jen kůží, dá se nahmatat krásně tvar lebky, u očí i u tlamky,v šude propadlé bez masa. Je dost hubený, ale to staří psi bývají. Brita byla hrozná vyzuna a ani u nás nepřibrala. Čad je horší na nohy, klesá mu trochu zadek. Jak je na tom se srdcem neví, musím mu naočkovat vzteklinu, tak ho nechám poslechnout. Foto bude asi zítra.

Malá změna: manžel prohlásil, že mu bude říkat Šmudlo a ne Čade, že se mu to nelíbí,t akže Broček je od teď Šmudla.

2. den doma

Jinak Šmudlík byl ráno zkontrolován manželem, když šel z noční a prý spinkal stočený v boudičce. Babička, která byla se mnou pro Šmudlu, dnes donesla kilo nakrájených buřtů a kuřecí kosti z polévky. Holky to spolykaly a Šmudla taky. On hrozně moc rád papá a zatím to vypadá, že není vybíravý. Na dvorku, kde může vzít roha pod bránou,j e na stopovačce, na zahradě na volno.Je vidět, že je stále zmatený a nervozní, ale on si zvykne. Odpoledne už mne začal i vítat. Na večerní misku krmení dokonce radostí skákal do vzduchu. Teď je po večeři a vypadá klidně, zalezl do boudičky a spinká. V pátek ho musím vykoupat, strašně smrdí a je mi to odporný. Fotky nějaké mám dám je na rajče a pak sem dám odkaz. Šmudlík dnes ráno očuchával zahradu po holkách, občas tam čůrají a tak mu čumák fachá na 100%. Kníračky ho ignorují od 1.chvíle, teriérka Kerry na něj občas prudí, zvlášt, pokud se jí Šmudla připojí nosem k zadku.

3. den doma

Dnes jsem byla celý den v práci a když přijdu, mám ve zvyku mrknout na zahradu na psy. Šmudlu jsem neviděla, ale slyšela štěkat,t ak jsem si říkala,ž e je asi někde za stromkem.P ak jdu se psema ven a Šmudlu krmit. Prohledala jsem celou zahradu a Šmudla nikde!!!! Už jsem začala plašit, kde ho budu hledat a pak jsem se mrkla k sousedům na zahradu a Šmudla byl tam a bylo vidět, že je rád, že mě vidí,c elý se vrtěl a zase štěkal. Tak jsem ho odvedla domů. Dědek starej, přeskočil 80cm vysokej plot. To bych nečekala. Tak jsem mu dala misku a on nechtěl jíst. To jsem zase přemýšlela,c o mu asi tak je. Miska netknutá i když jsem přišla se psema z lesa. Tak jsem mu tam namíchala ty mletý smradlavý věci (jako jsou sušený hrtany, střívka apod.) a to pak snědl, ale nějak se necpal. Pak jdu něco vymyslet s tím plotem a viděla mě sousedka a povídá, že škrábal na plot, pak ho viděli u nich a tak si ho vzali na terasu a pokud by Šmudla nechtěl jíst, tak ať se nedivím, že sežral dva talíře řízků. Je pravda,ž e po krmení vypadal jako těhotnej....

Takže je pro jistotu na stopovačce i na zahradě než si úplně zvykne. Ježíš,t akový dobrodružství po třech dnech pobytu u nás.

další zprávy...

- Tak Šmudla si už u nás zvyká, je vykoupaný, vyčesaný a dneska dostal od magistrátu známku. Takže už ofiko někam patří. Kdyby se ztratil, tak ho můžou v útulku identifikovat.
Koukala jsem na jeho staré fotky, kde má ocásek nahoru, už ho nahoru nedá, maximálně mu trčí vodorovně a to jen když je fakt happy, např.když jdu na zahradu
vypustit psy. Na zadní nohy je trochu chabrus a občas ho bolí břicho, to se kroutí, ale pak po chvíli je jak čamrda.

 

- Ahoj holky,zase nové info o Šmudlíkovi,původně Bročkovi.
Brouček už není uvazován, protože už nezdrhá. Věrko,měla jsi pravdu, chodí za mnou jako ovečka a hrozně mě miluje. Akorát,když se vyčůrá naše Xárenka, tak je totálně zamilovanej do ní, u toho místa by vydržel celé minuty, absolutně pohroužen do lízání, čmuchání a očůrávání.
Ale ještě nám zdrhnul jednou, ale do domu. Jsem si říkala, co že tam Šmudlík dělá. On se vloupal to pytle se sušenými mletými "smrady" pro psy a žral a žral a žral. Kvůli papání je schopen udělat všechno. Občas podleze pod bránou a jde se sám vyvenčit, ale na tleskání (to slyší), se sám vrátí. Ale pořád ho hlídám, protože tam občas jezdí auta. Na procházky chodí i do lesa, je čilý jak rybička, vydrží fakt hodně a je hlavně rád se mnou. Chodí ale na flexině, protože nemám náladu čekat u každého počůraného trsu trávy, on je fakt veliký lízal a hlavně je hluchý, tak bych ho ani nezavolala. Včera jsem byla se psama pryč, jeli jsme autem. Šmudla si hačičkal s holkama na zadní sedačce a vypadal náramně spokojeně, koukal důležitě z okna (vidí velice dobře). Má krásný očička, pořád jsem se musela otáčet dozadu a koukat na něj, byl fakt roztomilý a koukali jsme si do očí. Ale bylo krásně vidět, jak má tlamičku nakřivo, ani ji pořádně nedovře kvůli těm spodním zubům. Večer byl tak unavený, že se stulil na Orinku a položil si hlavu na její hlavu a spal. Pak se dožadoval papáníčka, pak šel do hajan. Dneska se mnou na výlet nejel, protože pršelo a on nemá déšť rád. A taky mám strach, aby nenastydnul. Musím udělat nějaké fotky, abyste holky viděly, jak si teď ten pejsek žije. Jiní takové štěstí nemají.

- Dneska byl Šmudlík s námi na výletě, tentokrát chodil i na volno. Je to takový suverén, občas machruje na psy, dokonce na středního knírače vylítnul a pohrozil, když obtěžoval Xárenku. Od každého somroval něco k snědku. Zjistila jsem, že se mu viklá min 1 zub. On se moc nechce nechat prohlížet, ani chovat. Dneska se snažil sám naskočit do auta, 2x vypadl a spadl na záda, potřetí se mu to povedlo:))) Mám plno fotek, po víkendu je přihodím.

 

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek