Jdi na obsah Jdi na menu
 

1. JARNÍ POCHOD PRO ÚTULEK

pořádán o.s. CIBELA (článek a foto staženo ze stránek sdružení)

 

Na 9. hodinu ranní byl ohlášen začátek pochodu. Všechny účastníky čekalo zapsání a kontrola očkovacího průkazu. Jelikož se jednalo o první takovouto akci v okolí, účast nebyla velká, ale i tak se sešlo 15 lidí a i s vypůjčenými útulkáčky vyrazilo na trasu 19 pejsků. Jelikož si žádný z účastníků netroufl na 15 km trasu, šla se tedy jen trasa jedna a to cca 6 km. Abychom měli na dnešní den památku, udělali jsme si skupinovou fotku.

cibela

Jelikož si většina lidiček chtěla ke svému pejskovi vypůjčit ještě nějakého opuštěného, trvalo chvíli, než jsme se vydali na cestu. Nakonec se ale podařilo všechny pejsky řádně rozdělit a mohli jsme se vydat na cestu.

cibela

cibela

Z Maršovic bylo nutné vyjít po silnici, ale krátce za městysem už jsme zabočili na pěšinu směr louky a les, abychom si užili krásnou okolní přírodu.

cibela

cibela

cibela

cibela

cibela

Po cestě nás čekalo pár přírodních překážek jako padlé stromy, rozbahněná cesta a prudké srázy dolů, ale všichni účastníci to ve zdraví a pohodě přežili.

cibela

cibela

O to nadšeněji pak psíci vítali připravené občerstvení.

cibela

cibela

cibela

I pro psovody bylo domluveno občerstvení na konci trati v hospůdce, ale lidičky se nám nějak rozprchli do svých domovů a tak jsme ani nestihli předat pamětní listy a pozornost v podobě vzorků granulí a časopisu. Tak aspoň touto cestou chceme všem účastníkům poděkovat a věříme, že na podzimním pochodu už nás bude zase o trošku více.

 

pozn. webmastera: Za krásné sobotní dopoledne velmi děkuji manželům Hrmovým a Cibele, pochod byl výborně zorganizován, vedl krásnou přírodou v okolí Maršovic a na pejsky čekalo na trase několik občerstvovacích zastávek (někteří však využili raději rybníku, no a když jsme u toho, ani louže není pro postelového pejska k zahození...). Poděkování samozřejmě patří také ošetřovatelkám Evě s Janou, které pejsky na pochod připravily a s úsměvem vydávaly. Nejkrásnější zážitek to byl však pro útulkáčky, kteří si užili dopoledne dlouhou procházku, mazlení a společnost ostatních kamarádů, proto doufám, že příště jich vyrazí na trasu zase o pár víc.


A malá rekapitulace.

Pejsci z maršovického útulku, kteří se pochodu zúčasnili:

 

Arny, kříženec, 1,5 roku - umístěn

cibela

Arnymu po celou dobu vydržel jeho temperament a nadšení. Se svojí pochodovou paničkou se mazlil a kamarádil i s ostatními pejsky. Je to pejsek typu start - cíl, s novým páníček by prochodil a proběhal snad celé dny.

 

Argy, hrubosrstý jezevčík, 7 let

cibela

Argoušek celou dobu ťapal jako čiperka. Dlouhá procházka přírodou a mazlení mu určitě zpříjemnili čekání na nového páníčka. Jak je vidět, i přes jeho krátké nožičky a střední věk je to stále pejsek na výlety.

Brit, německý ovčák, 2 roky

cibela

Někdo bude možná překvapen, že na trasu vyrazil i třínohý Britík, ale pochod zvládl jako nic. Po příchodu si asi chvilku zchrupnul, ale pak v jeho očích byl opět nejspíš jeho výraz "No a co budeme dělat teď?" I když Brita znám z návštěv útulku, velmi mile mě překvapil jak hezky celou dobu ťapal, nepolevil a choval se přátelsky k ostatním pejskům.

 

Reno, kříženec středního knírače, 2 roky

cibela

Reno pochod absolvoval s páníčky své sestřičky. Bylo to šťastné shledání i když Renoušek si na novou rodinu ještě musí počkat. Jeho sestřička vypadala krásně, všechny opusinkovala, přivítala a bylo na ní vidět jak je ve své nové rodině šťastná. Moc jim to všem spolu slušelo.

 

Sorbáš, kříženec labradora, 4-5 let

cibela

Sorbášek opět nezklamal a projevil se jako naprostý pohodář a príma parťák na dlouhé výlety. Celou dobu šel klidně, ale vytrvale, kamarádil s ostatními pejsky a jakékoliv rušivé podněty ignoroval. Na občerstvovacích zastávkách připomínal trošku cisternu na vodu,  ale pak aspoň měl dost sil na další výšlap.

 

Bessy, střední kříženka, 2-3 roky - umístěna

cibela

Bessynka vyrazila na pochod s páníčky nalezeného pejska, moc jim to spolu slušelo a s Rickym, který se občas vytahoval na druhé pejsky si padli do oka. Takováto procházka byla přesně pro ni, protože Bessy má energie a lásky na rozdávání.

 

Oskar, kříženec labradora, 1-2 roky

cibela

Oskárkova "psovodka" na pochod vyrážela s nadějí, že se Oskar cestou trochu unaví a vylítá, s přibývajícími kilometry zjistla, že se mýlila a kdyby šli bývali těch 15km, Oskar by se vůbec nezlobil ;o). Oskárek si užíval rybníka (ovšem jen po pás aby pak v kotci nenastydl) a hlavně mazlení.

 

Aron z Votické vily, střední knírač s PP, 8 let

cibela

Aron na pochod doprovázel dvě psí slečny, kterým se snažil dokazovat, že je stále kus chlapa. I když byl nejstarším útulkovým účastníkem pochodu, nebylo to na něm vůbec znát. Jeho doprovodu jsem téměř vyrazila dech, když se divili, že se tak mladý papírový pes dostane do útulku a já jim na to odvětila, že mu je o sedm let více než mysleli. Moc mu to slušelo a hezky šlapal.

 

Účastníci pochodu přispěli do útulkové kasičky částkou 700,- Kč, dovezli pytel granulí a nějaké psí dobrůtky (pamlsky pro pejsky). A hlavně 8 pejsků si parádně užilo hezkou procházku.

 

foto:

http://elisadan.rajce.idnes.cz/Jarni_pochod_Marsovice_2009/

 

http://danjukbad.rajce.idnes.cz/1.rocnik_pochodu_kolem_Marsovic_-_23.5.2009/